Tööandjad on erakondades pettunud
27.03.2015 15:03

«Arengud koalitsiooniläbirääkimistel, kus avaikkuse selja taga sünnivad üleöö uued maksud, tekitavad Eesti tööandjais muret ja pettumust erakondades, kes alles kuu aega tagasi lubasid üksmeelselt pöörata riigivalitsemises uus lehekülg,» kirjutas Tamsar.

Tema sõnul kinnitasid veel kuu aega tagasi kõik suuremad erakonnad, et üleöö ja varjatult sündivad maksumuudatused, ettevõtluskeskkonna reostamine ja halduskoormuse kasvatamine on vastuvõetamatu. «Mõisteti, et olulised muutused tuleb ühiskonnas läbi rääkida. See sisendas lootust,» ütles Tamsar.

Tamsari avalduse kutsus esile tänase (205) 386-2815 artikkel, kus toodi välja, et koalitsioonikõnelustel on arutluse all olnud ühtse pakendiaktsiisi sisseviimine.

««Maksuüllatused» ja ettevõtluskeskkonna raskendamine, mida kirjeldab reedene Eesti Päevaleht, ei räägi uue lehekülje pööramisest, vaid riigivalitsemise halvimate tavade visast edasielamisest. Kergekäeliselt sündinud eluvõõrate uusmaksudega nõrgestavad poliitikud Eesti ettevõtluskeskkonna habrast konkurentsivõimet, teevad ausal ettevõtjal ebaausaga konkureerimise veel raskemaks ning kokkuvõttes ajavad käe sügavale iga tarbija taskusse. Kiire koalitsioonileppeni jõudmine ei saa olla vabandus ega põhjus eiramaks head valitsemiskultuuri, millest veel kuu aega tagasi valijatele valjuhäälselt räägiti,» kirjeldas Tamsar avalduses.

Estonian Airi lennukite kokpitis kehtib nn kaheinimesereegel juba möödunud aastast
27.03.2015 14:56

Viimastel päevadel on mitmed lennufirmad seoses Germanwingsi lennukatastroofiga teatanud, et kehtestavad lennuki kokpitis kaheinimesereegli, mis tähendab, et kui Ã¼ks kahest piloodist lahkub lennu ajal kokpitist, peab mõni teine meeskonna liige teda seni asendama. Nii on tagatud, et kokpitis viibib kogu aeg kaks inimest.

Sellisest muudatustest on teatanud näiteks AirBaltic, Briti Easyjet, Norra Norwegian, Saksa Air Berlin ning Kanada Air Canada.

Estonian Airi kommunikatsioonijuht ütles Postimehele, et ettevõttes on vastav protseduur sisse viidud mullu novembris, küll aga teistel kaalutlustel. Â«Vaatame täna ilmunud EASA (Euroopa Lennuohutusameti) Safety Bulletini valguses meie praegused reeglid üle ja vajadusel muudame,» lisas ta.

Lennuamet toetab kaheinimesereeglit

Lennuameti lennutegevuse osakonna vaneminspektor August Kaasik selgitas, et normnõuded, mis puudutavad lennuki meeskonnaliikme äraolekut oma töökohalt, on sätestatud Euroopa Komisjoni määruses. «Lähtudes nendest nõuetest kehtestab lennuettevõtja konkreetsed reeglid, mis on kohustuslikud täimiseks ettevõtte õhusõiduki meeskonna liikmetel,» lisas Kaasik.

Kuna need nõuded on suunatud lennuohutuse tagamiseks, ei saa lennuamet täpsemalt kommenteerida, millised n-ö kokpitireeglid milistes lennufirmades kehtestatud on.

Kaasiku sõnul on Alpides juhtunud traagilise lennuõnnetuse taustal arutusel ettepanek juurutada Euroopa lennufirmades protseduurid, et kabiinis oleks kogu lennureisi ajal kaks inimest. «Eesti Lennuamet toetab seda ettepanekut,» ütles ta.

Kahe piloodi kokpitis korraga olemine kerkis päevakorda pärast seda, kui Prantsusmaa prokuratuur avalikustas musta kasti lindistusele viidates, mis võis Gremanwingsi piloodikabiinis viimastel hetkedel enne õnnetust toimuda.

Ilmnes, et lennuki kapten lahkus korraks kokpitist, kuid ei pääsenud enam sinna tagasi. Kaaspiloot aga lukustas ukse ning oletatavalt juhtis lennuki Alpides vastu mäge. 24. märtsi õnnetuses hukkus 150 inimest.

«Laula mu laulu» helisevad hääled: mida kõike me nende kohta teada saame…
27.03.2015 14:52

Hello! käis ühte võttepäeva kaemas ja leidis eest tohutul hulgal askeldavaid inimesi. Villa saalist oli tehtud koguni seitse väiksemat kambrit, kust ühes oli avatud tõeline ilusalong, teises sai stilisti abiga endale riideid valida, kolmandas sähvis fotokaamera, neljandas oli oma koha leidnud helistuudio. Lisaks veel töökabinet, mõnus puhkenurk ja restoran-kohvik, kus laud oli kaetud hommikust õhtuni. Just siin istus Hello! meie armastatud lauljatega kohvi jooma ja uurima, mida uut ja üllatavat nad siis majas üksteise kohta on teada saanud.

Vare: Asmanni lahkumisavalduses on süüdi meedia
27.03.2015 14:52

Ilmselgelt häiritud olekuga Vare leppis Tallinnas Soolalao eeskojas telefoni teel raudtee nõukogu liikmetega kokku esmaspäevast koosolekut, et arutada ettevõtte juhi lahkumisavaldust. Ühelegi sisulisele küsimusele polnud Vare intervjuu topimumise ajal valmis vastama.
 

Edgar Savisaare seisund on endine
27.03.2015 14:51

Aadu Must kinnitas, et külastas Tartu Ülikooli kliinikumis olevat Savisaart eile, mistõttu ei ole tal ülevaadet öö jooksul toimunud muudatustest. Samas kinnitas Must Postimehele, et peale operatsiooni on siiski näitajad paremaks muutunud, mõni ka plahvatuslikult. Ta ei soovinud täpsustada, milliste analüüside tulemused on paremaks muutunud.

Priit Toobali sõnul siiski praegu suuri muutusi Savisaare tervises ei ole. «Haigused võtavad aega – vahel ei muutu midagi nädalaid ja kuid.»

Praegu ei ole ka teada, millal Savisaar narkoosist äratatakse.

Toobal kinnitas, et kohe, kui suurem muutus toimub, siis antakse sellest lähedaste loal ka avalikkusele teada.

Viimati teatas Keskerakond kolmapäeval, et Edgar Savisaare lähedastega kohtunud arstide hinnangul on Savisaare seisund erakordselt raske, kuid mitte enam kriitiline.

Edgar Savisaar viibib endiselt intensiivravi osakonnas narkoosis ning tema elutegevust toetatakse.

Täiendavaid operatsioone ei ole ta kolmapäevase teate kohaselt vajanud, kuid kirurgid jälgivad tema seisundit tähelepanelikult.

Esmaspäeval aputeeriti Savisaarel jalg, sest selgus, et tal on jalavigastusest tingitud streptokokknakkus ja toksilise šoki sündroom.

Piltuudis: vene lauljale kingiti piinlik Eesti suveniir
27.03.2015 14:43

«Alguses ei saanud aru, mis ta selle videoga tegelikult öelda tahtis, aga hiljem, kui ma selle olin ära vaadanud, lugesin all olevat kommentaari ja mul oli tõesti väga piinlik ja häbi seda näha ja lugeda,» kirjutas Postimehe poole pöördunud naine. Ta lisab, et ilmselt  inimene, kes talle selle kinkis, tõesti ei osanud arvata, et seal midagi sellist ette tuleb.

«Aga  tegelikult tahaksin hirmsasti teada saada, mis käsitööšokolaadiga on tegemist, et vältida selliseid olukordi,» kirjutas ta.

Rauno Nurgeri hooaeg USAs sai läbi
27.03.2015 14:40

Neljandas play-off ringis olid Wichita resultatiivsemad mängijad Fred VanVleet 25 ja Darius Carter 22 punktiga. Rauno Nurger meeskonna eest platsile ei saanud, vahendab basket.ee.

Nurger klubi jaoks lõppes hooaeg seega 30 võidu ja 5 kaotusega.

Läti koondist tabas EMi eel tagasilöök
27.03.2015 14:20

Klubikorvpalli Hispaanias Vitoria Laboral Kutxa ridades mängiv lätlane sai trauma eilses mängus Milano Emporio Armani vastu.

23-aastane Bertans peab seetõttu minema ka operatsioonile ja tegema umbes poole aasta pikkuse pausi, mistõttu jääb ta eemale ka Läti koondise mängudest kodusel EMil. Sarnase trauma sai ta ka 2013. aastal, kui esindas Belgradi Partizani.

Sel hooajal viskas Bertans Hispaania meistriliigas keskmiselt 14,1 punkti, Euroliigas oli sama näitaja 11,0.


 

Tartu kesklinnas kihutanud mees pandi nädalaks aresti
27.03.2015 14:19

Lõuna prefektuuri kinnitusel märkas politsei lubatust märka kiiremini liikuvad sõidukit õhtul kella 22 ajal Turu, Jõe ja Kuu tänava vahelisel lõigul. Porsche Cayenne ületas oluliselt linnaliikluses lubatud sõidukiirust ning võinuks ohtu panna teised kaasliiklejad.

Masina roolis istunud 30-aastase Dmitry viis politsei pikema jututa arestimajja kohut ootama. Tänasel istungil määras Tartu maakohus Dmitryle kiirusületamise eest karistuseks seitse arestipäeva ning lisakaristusena võeti mehelt ajutiselt juhtimisõigus.

Eruohvitserid tahavad riigi kulul taastusravi saada
27.03.2015 14:13

Selline võimalus kadus eruohvitseridel ära. 2013. aasta märtsi seadusemuudatusega. Varem said taastusravi eruväelased ja kaitseliitlased olenemata sellest, kas neil esines teenistusülesannete täitmisega seotud tervisekahjustusi.

Seadusemuudatusega aga sätestati, et sõdurid saavad taastusravi vaid siis, kui vigastus on tekkinud teenistusülesannete täitmisel. Kehtiv seadus eruohvitseridele enam taastusravi ei võimalda, kuna neil ei ole vigastusi, mis oleks tekkinud Eesti kaitseväes teenistusülesannete täitmisel.

Samas sai ligi 50 eruväelast ka mullu Seli tervisekeskuses ravi, kuna nad olid taotluse teinud juba enne seadusemuudatuse jõustumist.

Eruohvitseride kogu juhatus pöördus kaitseministeeriumi poole, et vana kord taastada, kuna kogu kinnitusel on see vajalik sotsiaalne garantii panuse eest riigikaitsestruktuuride taastamisel.

Kaitseministeerium pöördus nõu küsimiseks sotsiaalministeeriumi poole, sest vaja oleks algatada järjekordne seadusemuudatus.

Samas kinnitas kaitseministeerium, et ei pea põhjendatuks riigi kulul taastusravi võimaldamist kõigile eruväelastele. Seepeale tegi eruohvitseride kogu ettepaneku, et taastusravi võiks saada eruväelased, kes on asunud tegevteenistusse aastatel 1991-1994, olnud kaitseväeteenistuses vähemalt 13 aastat ja vanuses üle 60 eluaasta.

Hetkel on selliseid inimesi 340, kuid näiteks 2036. aastaks oleks neid juba 1605.

Kaitseministeeriumi kaitseväeteenistuse osakonna juhataja Peeter Kuimet kinnitas, et taastusravi võimaldamiseks tuleks muuta tervishoiuteenuste korraldamise seadust, mille «omanikuks» pole mitte kaitseministeerium, vaid sotsiaalministeerium.

«Seetõttu on mõistlik enne mahuka töö tegemist järgi uurida, kas selline võimalik muudatus üldse leiaks toetust teistes ministeeriumites,» põhjendas Kuimet, miks sotsiaalministeeriumi poole pöörduti.

Ta kinnitas, et muudatus ei tooks samas tervisekeskusele kohe kaasa väga olulisi täiendavaid kulusid.

«Keskus võtab aastas vastu 850 taastusravi patsienti, neist umbes 400-420 on kaitseväelased, ülejäänud kohtasid saavad täita teised sihtgrupid. Kuni praegu kehtiva seaduse vastuvõtmiseni olid selliste patsientide hulgas ka umbes 50 ohvitseride kogu liiget. Pärast kogu tehtud seaduseparanduse ettepaneku läbiminekut suureneks sihtgrupp umbes 340 isiku võrra ning 20 aasta perspektiivis potentsiaalselt umbes 2000 isikuni, kuigi tõenäoliselt hakkaks seda võimalust kasutama vaid väike osa neist,» selgitas Kuimet.

Samas tuleb tema sõnul arvestada ka sellega, et eelkõige on Seli tervisekeskus mõeldud teenistusülesandeid täites vigastada saanud kaitseväelaste ja eruväelaste ning veteranide taastusraviks. «Kuna Seli tervisekeskuse eelarvet ja ravikohtade arvu ei ole võimalik oluliselt suurendada, võib sellise paranduse sisseviimisel tulevikus põhimõtteliselt tekkida probleem kõikide sooviavaldajate tervisekeskusesse mahutamisega,» lisas Kuimet.

Eruohvitseride kogu büroojuhataja Aliide Purken ütles, et  eruohvitseridel ja -allohvitseridel oli võimalus saada taastusravi kuni 2014. aasta lõpuni eelnevalt terveks aastaks koostatud graafiku alusel, kaks inimest vahetuses, kokku 44 inimesel aastas.

«See ravivõimalus oli väga populaarne, vajalik ja hinnatud.»

Vabandame! Postimees.ee ei ole hetkel tehnilistel põhjustel täies ulatuses kättesaadav, palun proovige hiljem uuesti.
10 viimast uudist (uuendatud 15:10)